47686401

 

  • دکل خود ایستا :

دکل های خود ایستا برای نصب آنتن های VHF‌و UHFو همچنین آنتن های رادیویی ، ماکروویو ، بیسیم ، آنتن های موبایل و انواع دیش های solid و Grid استفاده می گردد .در مواردی که نیاز به تعداد آنتن های کمتر و یا در ارتفاعات پایین تر می باشد و همچنین نیروی باد کمتری به آن وارد می شود ، از دکل های خود ایستای 3 پایه استفاده می گردد . و در مواردی که نیاز به تعداد آنتن های بیشتر باشد و یا در مکان هایی با نیروهای باد بسیار زیاد و یا در ارتفاع های بسیار بالا ، از دکل های خود ایستای 4 پایه استفاده می شود.

  • دکل مهاری :

دکل های مهاری قابلیت استفاده در بازه های ارتفاعی وسیع تری نسبت به دکل های خودایستا را دارا می باشند. این نوع دکل ها به طور کلی سبکتر از انواع دیگر می باشند لذا هزینه تمام شده برای این نوع دکلها کمتر بوده و در نتیجه مقرون به صرفه ترمی باشند.
از مزایای دیگر این دکل ها می توان به قابلیت استفاده مجدد آن ها و همچنین قابلیت نصب بر روی ساختمان اشاره نمود.
قابل ذکر است که بدلیل نصب جداگانه مهارها در این نوع دکل فضای بیشتری برای اجرا مورد نیاز است که این امر باعث ایجاد محدودیت برای نصب و اجرای این نوع دکل ها گردیده است.

  • دکل منوپل :

فضای کمی را اشغال می کنند و نصب آن ها آسان است به همین دلیل برای محیط های شهری مناسب اند اما تحمل بار آن ها محدود بوده در نتیجه معمولاً برای شبکه موبایل و آنتن های رادیویی استفاده می شود .
دکل های پل به علت سبک بودن آنها به راحتی بر روی پشت بام ها نصب می شود اما معمولا˝ ارتفاع آنها بین 3 تا 9 متر می باشد و به جای مهار از دستک استفاده می شود که فضای کمتری را اشغال می کند و همچنین به جای 3 مهار به 2 دستک نیاز دارد.

• قابل ذکر است کلیه انواع دکل های مذکور علاوه بر نصب آنتن در موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار میگیرند، از جمله:
– نصب دوربین
– نصب رادار
– نصب فانوس دریایی